Cestovatelský festival ZEMĚ NA DLANI 2016

Cestovatelský festival ZEMĚ NA DLANI 2016

 

 Cestovatelský festival Země na dlani kveten 2016

 

Procestujte s námi svět 13. a 14.5. 2016

přijďte na 1. ročník veřejného cestovatelského festivalu ZEMĚ NA DLANI, který se bude konat v budově Akademie hotelnictví a cestovního ruchu v Plzni (ulice Nade Mží 1 – Skvrňany).

Festival připravují studenti střední školy Akademie hotelnictví a cestovního ruchu, což je pro ně netradiční praxe a velká zkušenost do budoucnosti.

 Cestovatelský festival ZEMĚ NA DLANI 2016

Návštěvníci se mohou těšit na fotoprojekce nadšených cestovatelů, kteří budou vyprávět o svých dobrodružstvích, zhlédnutí tradičních tanců ze všech koutů Světa, ochutnání exotických delikates připravovaných přímo cizinci, výstavy suvenýrů a fotografií z cest, prodejní stánky a hlavně zažít hodně zábavy!

Pozvánku na náš cestovatelský festival jako přednášející také přijal známý český sexuolog MUDr. Radim Uzel, který odstartuje festival svou zábavnou přednáškou SEX NAPŘÍČ KONTINENTY v pátek 13. 5. 2016 v 17:15.

Dále Vás díky dalším přednášejícím čeká cesta kolem světa do zemí, jako jsou: Island, Špicberky, Indie, Japonsko, Kenya, Turecko, Rusko, Ukrajina s cestou do Černobylu, Nový Zéland, Egypt, Arménie, Brazílie, ale také přednáška plzeňského muzikanta Milana Benedikta Karpíška, který Vám ve své přednášce MUZIKANTSKÁ CESTA KOLEM SVĚTA předvede nástroje z celého světa, na které si budete moci také sami zahrát.

Informace k festivalu Vám rádi sdělíme na těchto kontaktech:

telefon: 775 496 659 | email: festival@hotelovka-plzen.cz |

facebook festivalu  

 

TĚŠÍME SE NA VÁS!!!
Akademie hotelnictví a cestovního ruchu

PROGRAM

 ZEMĚ NA DLANI cestovatelský festival

 


 

PŘEDNÁŠKY

1. DEN PÁTEK 13.5.2016

17.15 - 18.15 PÁTEK 13.5.

RADIM UZEL: SEX NAPŘÍČ KONTINENTY

 RADIM UZEL: SEX NAPŘÍČ KONTINENTY

Že není MUDr. RADIM UZEL cestovatel? Není tomu tak!
Společně se známým sexuologem MUDr. Radimem Uzlem procestujete Afriku, Austrálii, Čínu, Chille a Nový Zéland. Radim Uzel vypráví své zážitky osobitým nadhledem, jímž dokazuje, že zatímco o sexu lze mluvit a psát velmi racionálně, romantická láska je exploze v bazaru emocí nemá s racionalitou nic společného. Také proto se ještě nikdy a nikde ve světě nesešel vědecký kongres o lásce.
Pět cest, čtyři kontinenty. A erotika jako ten pátý, navždy neprobádaný - naštěstí.


18.40 - 19.40 PÁTEK 13.5.

ISLAND: ZEMĚ "OHNĚ A LEDU" - KATEŘINA KUBIŠTOVÁ

 ISLAND: ZEMĚ

Absolventka Akademie hotelnictví a cestovního ruchu.

Putování s Kateřinou Kubištovou po magickém Islandu. V létě 2015 se vydala pracovat do islandského hotelu Glymur v rámci pracovního programu společnosti STUDENT AGENCY - Work and Discover. Během svého téměř čtyřměsíčního pobytu si vyzkoušela nejen práci v hotelu a na islandské farmě, ale také zemi „Ohně a Ledu" procestovala křížem krážem.

Dech beroucí vodopády, aktivní vulkány, největší ledovec Evropy, gejzíry, termální prameny, kouzelné národní parky, tančící polární záře, šnorchlování mezi kontinenty či rafting na divoké arktické řece. Zážitky, fotky a krátké filmy – Přednáška nadšené cestovatelky a studentky cestovního ruchu.

 


18.40 - 19.40 PÁTEK 13.5.

JAPONSKO - DANIEL ŠLAPÁK

 JAPONSKO - DANIEL ŠLAPÁK

Daniel Šlapák bude vyprávět o Japonsku - císařském ostrovním státu ve východní Asii, který bývá označován za asijskou ekonomickou velmoc. Japonsko je velmi rozmanitá, zajímavá a nádherná země, kterou měl možnost navštívit v roce 2014, kdy jel za svou japonskou přítelkyní Yoko. Tuto nádhernou zemi představí prostřednictvím svých fotografií a vyprávění. Společně s Danielem navštívíte místní šintoistické chrámy, největší rybí trh na světě a mnoho dalších zajímavých míst. Poznáte, jak odlišná je mentalita Japonců, nebo jak se spí v tzv. „capsule hotels".


20.00 - 21.00 PÁTEK 13.5.

UKRAJINA: CESTA DO ČERNOBYLU - PETR VLČEK

 UKRAJINA: CESTA DO ČERNOBYLU - PETR VLČEK

Přednáška Ing. Petra Vlčka s promítáním fotografií z cesty na Ukrajinu, kterou podnikl společně se svým žákem Karlem Nekutěm, jež ho vyprovokoval v roce 2013 k průvodcování do Černobylu.

Volné povídání o Expedici na Ukrajinu, která byla rozdělena do 2 částí:
1. Návštěva KYJEVA - kláštery Sv. Sofia a sv. Michala, Dněpr s ostrovem Hydropark, Svaté místo Kyjevská Lávra, Vojenská musea, Mať Ukrajiny, plavba do Dněpru do Višgorodu ke Kyjevskému moři, oblouk Rusko–ukrajinského přátelství, Arabský trh, okolí Olympijského stadionu, židovská synagoga. + Jednodenní výlet do uzavřené oblasti ČERNOBYLU s poloodbornou exkurzí.
2. Cesta do nedostupných GORGÁNŮ s návštěvou Lvova - Vysoký zámek, náměstí radnice, gotické domy, kostely, kláštery. Dobrodružný přejezd do Osmolody v Gorgánech - výstup k chatě Plišče a na Grofu (1748 mnm), sestup přes Grofské pleso do doliny Moloďa, výstup na Moloďu, přechod k bývalé hranici CS/P. Sestup do vesnice Svoboda k Siněvirskému jezeru. Autobusem do Volovce, Užgorodu a Čopu.

V přednášce se dozvíte nejen o krásách Ukrajiny, ale pan Vlček Vám také bude vyprávět, co se to tam tenkrát vlastně stalo.

 


20.00 - 21.00 PÁTEK 13.5.

RUSKO: STUDIUM NA SIBIŘI - MARTIN BERŇAS

 RUSKO: STUDIUM NA SIBIŘI - MARTIN BERŇAS

Martin Bernas se v roce 2015 vydal studovat na Sibiř. Martin chtěl vycestovat do jakékoliv cizí země, ale jelikož v té době neuměl skoro žádný jazyk, tak se kvůli testům nedostal nikam jinam než do Ruska. Aby se do Ruska vůbec mohl vydat, musel si zapsat nejméně jeden semestr ruštiny, aby se naučil alespoň azbuku. A tak se dostal na zimní semestr na vysokou školu v Krasnojarsku. "Nikdo tam nechce, tak je vítán každý zájemce" říká Martin.
Prvního měsíc v Rusku, měl Martin pouze na aklimatizaci a tudíž hodně času na cestování. Úchvatná příroda Sibiře, Stolby, jezero Bajkal a spousta dalších nádherných míst.
https://www.youtube.com/watch?v=-gMsPAWazo8


2. DEN - SOBOTA 14.5. 2016

13.00 - 14.00 SOBOTA 14.5.

NÁVRAT DO INDIE - JANA DVORSKÁ

 NÁVRAT DO INDIE - JANA DVORSKÁ

„Není dne, kdy bych si nevzpomněla a nezatoužila se již po několikáté vrátit do Indie," říká Jana Dvorská. V Indii, do které se neustále ráda vrací, objevuje další tajemství této země plné kontrastů. Indie všem příchozím nabízí úplně jiné bohatství, než na jaké jsme jako Středoevropané zvyklí – klid, pokoru, naději a víru...
V atraktivním pořadu paní Dvorské navštívíme a poznáme indické Varanasi, Khajuraho, Órčhu, Bodgaju a řadu dalších zajímavých míst.


13.00 - 14.00 SOBOTA 14.5.

MUZIKANSTSKÁ CESTA KOLEM SVĚTA - MILAN BENEDIKT KARPÍŠEK

 MUZIKANSTSKÁ CESTA KOLEM SVĚTA

ZAHRAJTE SI SAMI NA EXOTICKÉ NÁSTROJE ZE VŠECH KONCŮ SVĚTA!!!
Víte, na jaké podivuhodné hudební nástroje hráli či dodnes hrají kovbojové, Indiáni, černoši, Mexičani či australští Aboriginci ? Chcete zavítat do Jižní Ameriky, na Havaj, do Tibetu, Indie, Vietnamu či na Filipíny? Víte co je to dulcimer, psalterium, quiro, nose-flute, maracas, rain-stick či danh-ghau ?
Odpovědi na tyto otázky Vám poskytne pořad plný hudebních ukázek předváděných na exotické nástroje i s AKTIVNÍM ZAPOJENÍM PUBLIKA!!!
Povídání kořeněné zážitky z cest po celém světě pro Vás nachystal cestovatel a muzikant Milan Benedikt Karpíšek.


14.20 - 15.20 SOBOTA 14.5.

NOVÝ ZÉLAND: S WORKING HOLIDAY VÍZEM - MICHAL MAŠEK

 NOVÝ ZÉLAND

Jaké je to žít na druhé straně zeměkoule v Aotearoře - zemi dlouhého bílého oblaku.

Michal Mašek, který strávil na Novém Zélandu téměř rok v rámci Working Holiday víza, které se dá získat jen jednou za život. Michal Vám bude vyprávět o svých dobrodružstvích, které v této nádherné zemi zažil a poradí například jak sehnat práci, cestovat, stopovat kamiony nebo třeba jak se účastnit soutěže v pojídání třešní? To vše a mnoho dalších zajímavostí se dozvíte v přednášce o Novém Zélandu. Naučíte se mluvit maorsky a také nějaké maorské zvyky. Na vlastní oči se přesvědčíte, že na planetě Zemi existuje místo, kde vedle sebe najdete ledovce, pralesy, sopky, nekonečné pastviny i nádherné hory. Společně také navštívíme scenérie z filmů Pán prstenů a Hobit. KIA ORA!

 


14.20 - 15.20 SOBOTA 14.5.

TURECKO: VÝLET ZA PÁR KORUN - PETR NOSEK

 TURECKO

Jak poznat krásnou přírodu, navštívit významné památky, zaplavat si v moři, výborně se najíst, pohodlně vyspat a zažít dobrodružství za pár korun.
Petr Nosek navštívil Turecko v roce 2015 navštívil hned dvakrát, a to na začátku dubna a na začátku listopadu. Po tom co mu s kamarádem nevyšlo jarní potápění v Egyptě. Oba výlety byly letecky z Prahy do Antalye, cesty po Turecku pak autobusem. Dubnový směřoval z Antalye na západ se zastávkami např. v antických městech Myra a Ephes...us a také návštěvou přírodní zajímavosti Pamukkale. Listopadový zamířil na severovýchod do oblasti Kappadokie. Cestou navštívili město Konya, kolébku tance dervišů a karavansaráj ("motel" pro karavany), dva dny pak byly věnovány výletům po nádherných skalních útvarech v okolí města Goreme. Oba zájezdy uzavírá návštěva historického centra Antalye a jeden den u moře. Dozvíte se, že poznávací zájezd nemusí být vůbec nudný a navíc se dá pořídit za neuvěřitelnou cenu.


16.40 - 17.40 SOBOTA 14.5.

ZA KRÁSAMI NEDOTČENÉ ARMÉNIE - Z. RŮŽIČKA a M. ŠIBL

 ZA KRÁSAMI NEDOTČENÉ ARMÉNIE

Cestopisné promítání s arménskou tématikou. Martin Šibl a Zbyněk Růžička Vám ukáží krásy, které Arménie nabízí skrze svůj lid i přírodní a kulturní dědictví.
Příběhovou osu programu utváří hlavní metropole Jerevan, dva aklimatizační výstupy (Mt. Azdahak, Mt. Aragats), přesun přes Gruzii do tureckého/kurdského Doğubeyazıt. Dále výstup na Mt. Ararat - historií zcizený klenot Arménů. Okusíme relaxaci u slaného a největšího tureckého jezera Van. Závěrem si dopřejete krátkou návštěvu gruzínské metropole Tbilisi.
V průběhu přednášky se též dotknete současných rysů Arménie, jejích vztahů s okolím a především nezapomeneme poukázat na bezbřehou arménskou pohostinnost, dech beroucí horské krajiny přístupné každému, stejně tak jako tisíce let staré památky, které jsou k vidění bez jakýchkoliv zábran či bariér.


16.40 - 17.40 SOBOTA 14.5.

ROK NA HAVAJSKÝCH OSTROVECH - PETR NAZAROV

 ROK NA HAVAJSKÝCH OSTROVECH

Své zážitky z dvanáctiměsíčního pobytu na Havajských ostrovech, Vám bude vyprávět Petr Nazarov. Dozvíte se zajímavosti o místních zvycích, tanci Hula Hula, šamanismu a léčitelství, o přírodních krásách ostrovů a putování po jednotlivých ostrovech (Oahu, Maui, Lanai, Molokai, Kauai, Big Island).


18.10 - 19.10 SOBOTA 14.5.

KENYA: ŽIVOT S MASAJI - PETR DVOŘÁČEK

 KENYA

Petr Dvořáček Vám bude vyprávět o životě v domorodém kmeni Masajů, žijících uprostřed nezkažené přírody Ambasali NP v Keni, nedaleko nejvyšší hory Afriky Kilimanžára. Nemají tolik hmotného bohatství jako my, ale vlastní to nejcennější jako je rodina, pohostinnost a radost ze života. Vše bude doplněno promítáním fotografií a předměty z cesty a budete také moci sami přispět na dobrou věc...


18.10 - 19.10 SOBOTA 14.5.

ŠPICBERKY: ARKTIDOU S PUŠKOU NA ZÁDECH - MAREK BROŽ

 ŠPICBERKY

Student biologie Marek Brož bude vyprávět o létě stráveném za polárním kruhem na české vědecké stanici, kam se vydal v roce 2015. Zažít polární den, chodit ozbrojen kvůli ledním medvědům, plavit se na člunu fjordem za dobrodružstvím, mýt se v potoce a chytat rejnoky a tresky na otevřeném moři, spatřit kontrast mezi úchvatnou přírodou a na druhé straně i stinné stránky lidské činnosti – to vše nabízí Svalbard, stále oblíbenější arktická destinace nejenom turistů, ale i vědců.


19.30 - 20.30 SOBOTA 14.5.

BRAZÍLIE: EXPEDICE IPANEMA - MILENA SOJKOVÁ

 BRAZÍLIE: EXPEDICE IPANEMA - MILENA SOJKOVÁ

Milena Sojková v Brazílii s Expedicí Ipanema začíná o Vánocích, které znamenají období deštů s extrémními vedry kolem 40°C. V Riu de Janeiro navštívíme Corcovado a skálu zvanou Cukrová homole, ale podíváme se také do obávaného slumu Rocinha, kde údajně řádí drogové gangy a přestřelky jsou na denním pořádku. Před tropickou bouřkou svedeme boj o život člověka tonoucího ve vlnách Atlantiku. Na Silvestra málem skončí naše cesta nehodou městského autobusu, který jako by neměl v pořádku brzdy, nebo řidič měl minimálně dvě promile alkoholu v krvi.
Naštěstí vše dobře dopadne a expedice zamíří na brazilsko-argentinskou hranici přesvědčit se, zda tamní vodopády Iguaçu jsou opravdu jedny z nejimpozantnějších na světě. Krátce se podíváme také do podstatně chudší Paraguaye. Odlehlá Guaraquecaba ve státě Paraná je malebným místem, kam se dá dostat buď čtyřhodinovou jízdou autobusem přes prales, nebo lodí. Podnikneme tu trek do temného a vlhkého pralesa s cílem prozkoumat místní rostlinstvo a nevyhneme se brodění potoků, ztrouchnivělým kmenům ani náletům otravného hmyzu. Navštívíme ještě několik ostrovů a zlatým hřebem cesty jsou na závěr dvě městečka s nádhernou architekturou – Paraty a Ouro Preto.


19.30 - 20.30 SOBOTA 14.5.

VDANÁ V EGYPTĚ - SANDRA SCHNURREROVÁ

 VDANÁ V EGYPTĚ

Absolventka Akademie hotelnictví a cestovního ruchu v Plzni.
Jaké je to žít v Egyptě? 24 letá Češka Sandra Schnurrerová se zamilovala do Egypťana, kterého si také vzala v roce 2013. Sandra není pouze manželkou, ale cílevědomou ženou, která si v této zemi prožila mnoho příjemných, ale také někdy nepříjemných situací. Po jejím boku však není jen její manžel, ale také milovaný pejsek a oba jí velice milují.
Jak Sandra popisuje svůj prožitý rok v Egyptě:...
Náš " rok " v Egyptě
Kdepak bych měla asi tak začít.... takže co se týče práce tak pokud máte dostatečné vzdělání v oboru cestovního ruchu a 4 jazyky v rukávu se kterýma jsem chodila na pohovory počínaje cestovkou Cairo express přes prodávání vonných tyčinek, jsem odcházela se staženým ocasem... Důvod? Nechtějí Vás, protože by Vás museli dostatečně zaplatit, raději vezmou místního, kterému dají denně na cigára a svačinku a problém je vyřešen.... Okrádání, osahávaní v taxíku, pískání na ulici, vlezlost a lhaní... V tom jsou prostě number one. Naštěstí je tu můj arabáček, který mi vždy pomohl se z nelehkých situací dostat.
Opravdový problém ale nastal, kdy mi Ája (můj pejsek) sežrala pas... Co teď? No sehnala jsem si auto s řidičem a jela 5 hodin do Káhiry, zažádat si o nový -> Úspěšně!
Co se týče politické situace, tak není moc příjemné sedět doma a nad hlavou Vám létají stíhačky, že se Vám svírá hruď strachem a za domem vybouchly 3 bomby. Nemít tu Áju a arabáčka, tak jsem už dávno doma ne steskem, ale strachem.
Ale i přes to jsem ochotná vše podstoupit pro život s arabáčkem a nemám slov na to abych vyjádřila lásku, co k němu cítím, slovy. Je prostě dokonalý, díky němu vím co to znamená, když Vás má opravdu někdo rád víc než sám sebe!


 Cestovatelský festival ZEMĚ NA DLANI 2016

Aktuality a akce školy

První zářijový týden

První zářijový týden v novém školním roce se nesl ve znamení kurzů a exkurzí. Studenti prvních ročníků zahájili ...

5. 9. 2021


Studenti na letních…

V létě letošního roku naši studenti 2. a 3. ročníku vykonávali či stále vykonávají praxi v různých českých i zahraničních resortech, která je pro ně možná díky spolupráci ...

25. 8. 2021


Kurzy v září

V září 2021 čekají na naše studenty dva kurzy, kurz adaptační a kurz turisticko-vodácký. Adaptační kurz je určen pro studenty 1. ...

16. 8. 2021


Novinky ve škole

Prázdniny jsou doba, která díky nepřítomnosti studentů ve škole umožňuje provádět různé opravy a vylepšení. Na tom se nic ...

9. 8. 2021


Příměstské tábory 2021

Naše studentky a studenti oboru Cestovní ruch-animátor se zúčastnili příměstských táborů konaných na naší škole jako animátoři v rámci své studijní praxe. Příměstské tábory se ...

27. 7. 2021


Závěrečné zkoušky

Na přelomu června a července skládali studenti závěrečných ročníků oboru kuchař-číšník ústní a praktické ...

6. 7. 2021


Zakončení školního roku

Na závěr letošního školního roku se uskutečnily výlety s třídními učiteli a školní výlet do Škodalandu v Plzni. V pondělí 28. června se různé třídy účastnily výletů na ...

1. 7. 2021


Předávání vysvědčení

Dne 30. června se bude předávat studentům vysvědčení. Tento rok byl jak pro studenty, tak pro učitele a zaměstnance školy velmi náročný, proto bychom jim ...

25. 6. 2021


Soutěž pro studenty -…

Naše škola si na prázdniny přichystala soutěž pro studenty s tématem "Léto 2021." Vyfoťte maximálně tři snímky krajiny, kterou jste ...

24. 6. 2021


Zpracovávám...
Napište nám