Cestovatelský festival ZEMĚ NA DLANI 2017

ZEMĚ NA DLANI

Cestovatelský festival Země na dlani

Dámy a pánové - JE TO TADY!
Přípravy 2. ročníku Cestovatelského festivalu ZEMĚ NA DLANI v Plzni jsou v plném proudu!
Tentokrát si do kalendáře zapište 13. a 14. 1. 2017 :)


Těšit se můžete na 14 přednášek nadšených známých i neznámých cestovatelů, 4 ochutnávky orientálních jídel zdarma, workshopy, tetování henou zdarma, ukázky tradičních tanců, hry, slosování vstupenek o hodnotné ceny, nákup exotického zboží a vymožeností na cesty, ale hlavně mnoho zábavy!
Těšit se můžete na přednášky o zemích ÚPLNĚ VŠECH KONTINENTŮ SVĚTA!

Cestovatelský festival Země na dlani

Cestovatelský festival Země na dlani

Vstupné:

  • Pátek 13. 1. 2017 - 60 Kč
  • Sobota 14. 1. 2017 celodenní - 100 Kč
  • Pátek a sobota 13. 1. a 14. 1. 2017 dvoudenní - 150 Kč

 Cestovatelský festival vstupenka

Vstupenky zakoupíte na místě nebo v předprodeji:

Jeden den - http://www.plzenskavstupenka.cz/cs/akce/13768-cestovatelsky-festival-zeme-na-dlani-1-den

Dvoudenní - http://www.plzenskavstupenka.cz/cs/akce/13769-cestovatelsky-festival-zeme-na-dlani-2-dny

 


Facebook cestovatelského festivalu Země na dlani

Na facebooku se můžete podívat zde


Sponzoři cestovatelského festivalu

LONELY PLANET


http://www.lonelyplanet.cz/

Knižní průvodce po celém světě


CESTOVATELSKÝ OBCHOD


http://www.cestovatelskyobchod.cz/

Internetový obchod s doplňky pro cestovatele

 


Přehled přednášek

Feldou do Číny

Pátek 13. 1. 2017 (17.00 - 18.00)

 Cestovatelský festival

Proč FELDOU, PROČ do ČÍNY? Někdo přeci musí vyzkoušet, kudy cesta nevede.
Těšit se můžete na přednášku o expedici na kterou vyjížděli čtyři studenti z České Kdyně do Číny se dvěma auty. Vrátili se však pouze ve třech a s jedním autem.

  • O tom, jak je v Uzbekistánu skoro zastřelili vojáci.
  • O tom jak se na krygyšské svatbě jedli koňské pohlavní žlázy.
  • O tom, co se stane, když se opijete s bandou Rusů.
  • O tom jak viděli Lajku.

Kluci pro vás mají připravené strhující fotografie, videa a ty nejbizarnější zážitky!

Facebook událost - https://www.facebook.com/events/1739919303002039/


Vietnam na motorce

Pátek 13. 1. 2017 (18.40 - 19.40)

Cestovatelský festival

Na svoji vysněnou cestu se Michaela vydala do Jihovýchodní Asie úplně sama. Během půl roku procestovala 8 států, z nichž Vietnam jí přirostl k srdci nejvíce, a na který se v přednášce zaměří. Zemi poznala ze sedla motorky, na které se naučila jezdit v šíleném silničním provozu bez pevných pravidel. Projela rušná moderní velkoměsta, ale i nedotčenou divokou přírodu nebo odlehlé vesnice hluboko v horách. Viděla domorodé kmeny, přespávala u místních, ochutnávala národní speciality, z nichž jednu se dokonce naučila připravovat sama na ohni. Michaela bude vyprávět neuvěřitelné historky, které ji po celou dobu pobytu ve Vietnamu provázely.
Objasní také cíl své dobrodružné výpravy do Asie, seznámí vás s finančními náklady a vyhodnotí zkušenosti, které jí cesta přinesla.

Facebook událost - https://www.facebook.com/events/1374638412548893/


Brazilie: Země Samby

Pátek 13. 1. 2017 (18.40 - 19.40)

Cestovatelský festival

Facebook událost - https://www.facebook.com/events/1282698738457814/


Norsko: Stopem od severu k jihu

Pátek 13. 1. 2017 (20.10 - 21.10)

Cestovatelský festival

Audiovizuální cestopisný pořad Kateřiny Kubištové provede diváky po Norsku. V létě roku 2016 pracovala na norských Lofotech za polárním kruhem v nejstudenějším golfovém klubu světa Lofoten Links. Během čtyřměsíčního pobytu Procestovala celé souostroví a poté se společně se svým přítelem Mírou vydala stopem z Lofot na nejsevernější mys pevninské Evropy Nordkapp a z něj do Osla.
Celá cesta trvala 21 dní a nastopovali 4 400 km. Spali pouze ve stanu a navštívili ta nejkrásnější místa Norska. Překrásná příroda, Laponsko, nejsilnější vodní víry světa, polární kruh, hledání trollů v NP Jotunhaimen, 22 km trek na slavnou vyhlídku Trolltunga, nejdelší tunel světa, dech beroucí vodopády, rybaření, nejslavnější muzea Osla, vřískání u obrazu Výkřik a mnoho dalších zážitků.

Facebook událost - https://www.facebook.com/events/1211445715601704/


Na kole: Od piva ke klokanům

Pátek 13. 1. 2017 (20.10 - 21.10)

Cestovatelský festival

Od piva ke klokanům se v květnu 2013 vydal cyklista a cestovatel Jaroslav Šnek Král (Jaroslav Král). Tím se vydal na svou největší cyklopouť světem, při které chce postupně prošlapat celý svět. Po roce a půl jízdy dorazil z české Plzně do australské Sydney, kde rok žil, pracoval a studoval angličtinu.
Nyní svou cestu na chvíli přerušil, aby se dal do pořádku a hlavně aby mohl předávat své zkušenosti a podělit se se svými zážitky!

Facebook událost - https://www.facebook.com/events/1615221178787162/


Jachtou na Antarktidu

Sobota 14. 1. 2017 (13.00 - 14.00)

Cestovatelský festival

Nevěděli do čeho jdou a strávili na cestě do Antarktidy a zpět celých 14 dní na vlnách zrádného a bouřlivého Drakeova průlivu. Malá, sotva čtrnáctimetrová jachta Bona Terra se stala jevištěm silných prožitků šesti mužů, kteří se do té doby nikdy neviděli a sjeli se z různých končin světa. Prožili dny strachu, zoufalství i bolesti v podpalubí, které mělo o pár měsíců později skončit na dně Drakeova průlivu.
Drakeův průliv jsem měl možnost okusit na vlastní kůži zatím dvakrát. Poprvé to byla plavba turistickým ledoborcem s vyloděním na Antarktickém poloostrově. Druhá plavba se odehrála na sotva čtrnáctimetrové jachtě a byl jsem pozván na návštěvu mezinárodní polární stanice Eco-Nelson, kterou založil můj kamarád Jaroslav Pavlíček. Během druhé plavby se naši andělé strážní museli asi nadřít, abychom se vrátili bez úhony zpět do Jižní Ameriky.

Vše, co jsem doposud na svých cestách prožil, včetně první plavby do Antarktidy, bylo ve srovnání s touto cestou úplná sranda. Nejtěžší zkouška mého dosavadního života. Ale já obstál! Stálo to hodně sil, ale obstál jsem! A to nám několikrát Sir Drake už nastavoval odpočet našich posledních minut.

facebook událost - https://www.facebook.com/events/699628093527197/


Malý Tibet: Walk for help

Sobota 14. 1. 2017 (14.40 - 15.40)

Cestovatelský festival

Walk for Help je dobročinný projekt, který dává cestování hlubší význam. Walk For Help boří mýty a zažité představy o tom, že cestování je nákladné, že pomoc je výsadou bohatých a nedostane se potřebným a že svět okolo nás je sobecký. Parta dobrodruhů se ve spolupráci s Mostem ProTibet a Charitou ČR vydala do indického Himálaje s cílem upozornit na nelehkou životní situaci obyvatel severní Indie, Tibetu a Nepálu a svojí cestou podpořila vzdělání v místních klášterech a školách.

Václav Malinský – cestovatel, dobrodruh, fotograf, blogger, který se rozhodl svými cestami pomáhat potřebným. Na jaře letošního roku přešel celou ČR (800 km) v rámci svého projektu Pěšky pro Matěje, čímž podpořil malého Matěje Kociána, který je již šestým rokem v kómatu. V létě v rámci projektu Walk for Help a ve spolupráci s Mostem ProTibet a Charitou ČR uspořádal dobročinnou cestu do Indického Himálaje s cílem upozornit na nelehkou situaci tibetského, nepálského a indického obyvatelstva a podpořit místní kláštery a školy. V současnosti má v plánu další charitativní akce v rámci Walk for Help.

Facebook udalost - https://www.facebook.com/events/569025983307563/


Uganda: Perla Afriky

Sobota 14. 1. 2017 (14.40 - 15.40)

Cestovatelský festival

Facebook událost - https://www.facebook.com/events/108078293020873/


Barma: Země, kde se může stát všechno

Sobota 14. 1. 2017 (16.20 - 17.20)

Cestovatelský festival

Barma je zemí, kde se může stát naprosto cokoli a často neuvěříte, dokud se to nestane právě vám. Nedivte se, pokud uvidíte malého kluka jedoucího na buvolu, taxikáře sedícího za volantem na plastové stoličce nebo široké autosedačky umístěné v malé dřevěné loďce pro pohodlí zahraničních turistů. Chudá země, kde lidé žijí v chýších z palmového listí, a na každém rohu stojí zlatá pagoda. Díky sociálnímu systému založenému na darování a vzájemné mezilidské pomoci tady lidé nemají hlad. Zažijte velkolepé oslavy, jaké nelze vidět nikde jinde, a festivaly, kde může jít i o život. Nechte se fascinovat Barmou!

Přednáší autorka skvělé knihy POZPKÁTKU KOLEM ZEMĚKOULE (Kateřina Krejčová a Petr Ptáčník) => knihu si budete moci na festivalu zakoupit a nechat podepsat, ale také si poslechnout zábavné autorské čtení z knihy (17:50 - 18:50).

Facebook událost - https://www.facebook.com/events/1293815887341884/


Mexico: Sama na cestách

Sobota 14. 1. 2017 (16.20 - 17.20)

Cestovatelský festival

Proč jsem si vybrala Mexiko? Nevybrala. Postavilo se mi do cesty na mém dlouhém putování po světě. Nebude to nebezpečné? Pro samotnou holku? Všude varují před únosy, přepadáváním a okrádáním turistů... Stojí ta země opravdu za to riziko? Má co nabídnout? A co lidi? Nebudou zlí? Jsou to tisíce otázek a obav, co Vám létají hlavou. Ale pak vystoupíte z letadla a začnete tam nějak fungovat, nějak "žít", a zjistíte, že nikdy není nic tak horké, jak se uvaří.

Během dvou měsíců jsem projela zemi od hlavního města na jih přes státy Puebla, Oaxaca, Chiapas, Yucatán a Quintana Roo, poznala spoustu skvělých lidí, viděla nádherná místa a zažila nezapomenutelné zážitky. Mexiko totiž není jen o strachu z narkomafie a zkorumpované policie a o hezkých plážích na Yucatánu. Mexiko je mnohem víc. Je to ruch hlavního města, jednoho z největších měst na světě, kde spolu doslova sousedí ti nejchudší s těmi nejbohatšími, je to klid a malebnost tzv. "kouzelných měst - pueblo mágico", kde si můžete vychutnat výbornou mexickou kávu na zahrádce jedné z místních kaváren a kochat se přitom starobylou architekturou, je to úchvatná příroda, kde si přejete postavit chatičku a zůstat tam navěky, jsou to stovky kilometrů pláží s bílým pískem, průzračnou vodou a bohatým podmořským životem, jsou to pozůstatky májských, zapothéckých a dalších kultur, při jejichž prozkoumávání vám běhá mráz po zádech, a je to jídlo, jídlo tak skvělé, že se přestanete divit tomu, že jsou z většiny Mexičanů kuličky.

Facebook událost - https://www.facebook.com/events/1223066801117645/


Srí Lanka: Ráj na zemi

Sobota 14. 1. 2017 (17.50 - 18.50)

Cestovatelský festival

Cestovatel Filip si Srí Lanku zvolil jako jednu z destinacích na jeho měsíční cestě po světě a rozhodně neprohloupil.

Zažil zde úžasné šnorchlování se žraloky a želvami na Pigeon Islandu, výstup na posvátnou Adamovu Horu v 4:00 ráno nebo stopování na východním pobřeží s místním pozdě v noci. Nevynechal jsem surfování na populárních místech či navštívil čajové plantáže.

A co bylo největším zážitkem? Pozorování největších zvířat na světě - Plejtváků obrovských!

Facebook událost - https://www.facebook.com/events/343729749340165/


Austrálie

Sobota 14. 1. 2017 (17.50 - 18.50)

Cestovatelský festival

Work hard, play hart. To by bylo heslo, které popisuje čas, který jsem strávil u klokanů. Kdo má zájem se dozvědět, jak se v Austrálii žije, studuje a hlavně cestuje, doplněno o pár těch fotek, určitě doražte. Austrálie je země, která stojí za to!

Facebook událost - https://www.facebook.com/events/723211037831134/


Afrika: Po stopách Dr. Holuba

Sobota 14. 1. 2017 (19.30 - 20.30)

Cestovatelský festival

Mudr. Marcel Hájek se vydal na cestu po Africe, kterou koncem 19. století absolvoval známý cestovatel Dr. Emil Holub a druhou pak ve třicátých letech 20. století Dr. Jiří Baum.

Těšit se můžete na fotografie z Botswany, Namibie a Zimbabwe, potkáte všelijaká a roztodivná zvířata, poznáte nádhernou a divokou krajinu, ale také místní obyvatelstvo, zjistíte zajímavosti o jejich životě, uvidíte snímky z Kalahari a delty řeky Okawango v Botswaně, z Namibské pouště, Sceleton Coast, parku Etosha a dalších oblastí Namibie a také z parku Hwange a z Viktoriiných vodopádů v Zimbabwe a mnoho dalších zážitků.

Přednáší MUDr. Marcel Hájek - cestovatel, válečný lékař a šéf chirurg polní nemocnice Armády ČR (v Afghánistánu, Pákistánu a Iráku), teolog, kandidát na senátora (volby 2016). V současné době je lékařem Záchrané služby Plzeňského kraje a vyučuje chirurgii na na Fakultě zdravotnických studií ZČU.

Facebook událost - https://www.facebook.com/events/384384008566801/


Pouť do Santiaga De Compostela

Sobota 14. 1. 2017 (19.30 - 20.30)

Cestovatelský festival

Camino de Santiago neboli Svatojakubská cesta je nejznámější a nejnavštěvovanější poutní cestou v křesťanském světě. V současné době jí ročně projde přes čtvrt milionu poutníků. Neláká však pouze věřící, ale i spoustu cestovatelů z celého světa, neboť vede krásnou krajinou a poutníkům poskytuje dostatečné zázemí. Její hlavní část vede přes Španělsko a končí v oblasti Galicie ve městě Santiago de Compostela u ostatků sv. Jakuba Většího. Ti vytrvalejší chodci mohou dojít až na "konec světa" do vesničky Finistera, kam také před 550 lety dorazilo slavné poselstvo českého krále Jiříka z Poděbrad.

Přednáška Michala Maška se zaměří na poutnictví jako svébytný druh cestování, upozorní na zajímavosti a úskalí této cesty, na kterou nepotřebujete nic a může se na ni vydat kdokoliv, kdo v sobě najde trochu cestovatelské odvahy.

Facebook událost - https://www.facebook.com/events/700938173408825/


WORKSHOP

AUTORSKÉ ČTENÍ Z KNIHY POZPÁTKU KOLEM ZEMĚKOULE (Petr Ptáčník a Kateřina Krejčová)
Sobota 14. 1. 2017 (17:50 - 18:50)

„Při cestách prstem po mapě mě vždycky nejvíc zajímalo, jak to asi vypadá v Ohňové zemi. To místo leží tak daleko od domova, že jsem si ani neuměla představit žádné vzdálenější a záhadnější. A nikdy bych nevěřila, že se tam někdy podívám. V životě jde ale často hlavně o to rozhodnout se a nejtěžší bývá udělat ten první krok. A tak tu teď stojíme. Na konci světa s plánem nevrátit se domů příští rok a půl."

Přesně tak začíná naše nová kniha Pozpátku kolem zeměkoule aneb 484 dní na cestě z konce světa na jeho začátek. Napsat knihu není jen tak, což mi došlo hned po dvou měsících v novém zaměstnání. Nenapsala jsem ani čárku a stála před zásadní volbou. Kniha nebo kariéra? Tušíte správně, že jsem dala výpověď a naplno se vrhla do psaní.


16. 1. 2017

 

Cestovatelský festival ZEMĚ NA DLANI 2017, který se konal o víkendu 13. a 14. 1. 2017 v Plzni se OPRAVDU VELICE VYDAŘIL!

 

Video z festivalu ve zpravodajstvi Plzen TV -

https://youtu.be/ohYv4E7PFsk

.
Aktuality a akce školy

Závěrečné zkoušky

Na přelomu června a července skládali studenti závěrečných ročníků oboru kuchař-číšník ústní a praktické ...

6. 7. 2021


Zakončení školního roku

Na závěr letošního školního roku se uskutečnily výlety s třídními učiteli a školní výlet do Škodalandu v Plzni. V pondělí 28. června se různé třídy účastnily výletů na ...

1. 7. 2021


Předávání vysvědčení

Dne 30. června se bude předávat studentům vysvědčení. Tento rok byl jak pro studenty, tak pro učitele a zaměstnance školy velmi náročný, proto bychom jim ...

25. 6. 2021


Soutěž pro studenty -…

Naše škola si na prázdniny přichystala soutěž pro studenty s tématem "Léto 2021." Vyfoťte maximálně tři snímky krajiny, kterou jste ...

24. 6. 2021


Olympiáda AHCR 2021

Dne 18.6. se na naší škole uskutečnila školní olympiáda, při které jednotlivé třídy i učitelský sbor bojovaly o ...

21. 6. 2021


Přednáška Nový Zéland

Dnes v 18:00 proběhne online přednáška prostřednictvím platformy ZOOM. Účastníci se dozví mnoho zajímavých informací od ...

16. 6. 2021


Druhé kolo přijímacího…

VYHLÁŠENÍ DRUHÉHO KOLA PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ PRO ŠKOLNÍ ROK 2021/2022 Na základě § 59, § 60 odst. 1 ...

3. 6. 2021


Návrat studentů do školy

Dne 24.5. bylo umožněno studentům středních škole vrátit se k prezenčnímu studiu. Výuka se rozběhla v plném proudu, což byla po téměř roce ...

6. 6. 2021


Inzerát na pozici…

Pro start Vaší nové kariéry nás neváhejte kontaktovat tel.: 377 381 141 nebo zašlete živototpis na info@hotelovka-plzen.cz ...

31. 5. 2021


Zpracovávám...
Napište nám