Nade Mží 1, Plzeň 318 00
tel.: 377 381 141
info@hotelovka-plzen.cz

Cestovní ruch animátor

Proč studovat cestovní ruch?

• Získáte možnost cestovat
• Poznáte cizí země a jiné kultury
• Naučíte se jazyky
• Perspektivní obor
• Uživíte se kdekoliv

Myslíte, že spojení idylického prostředí přímořské lokality a plnění pracovních povinností není možné? Spojte své zaměstnání s pobytem ve středomoří!

Tuto syntézu je možné uskutečnit, pokud vystudujete jeden z nejmodernějších a nejdynamičtěji se rozvíjejících oborů, a to je cestovní ruch. Uplatníte se na pozici Animátor cestovního ruchu! A právě takové specialisty připravujeme - náš absolvent je člověk vybavený jak teoretickými, tak praktickými znalostmi. Animátor v sobě pojí dobrého psychologa, řečníka, ale také člověka silného po stránce fyzické, člověka kreativního, připraveného řešit problémy klientů, ale také jim být dobrým a zábavným společníkem. Všechny tyto dovednosti si studenti osvojí v jednotlivých odborných předmětech.

Naše škola Vás připraví i na další pozice odborníků cestovního ruchu, jakou jsou manažerské pozice v cestovních agenturách, rekreačních střediscích, institucích státní správy (správy národních parků, rekreačních oblastí, na krajských úřadech, odděleních regionálního rozvoje, krajských informačních centrech cestovního ruchu, v poradenských a konzultačních firmách apod).

Cestovní ruch!Co mají tyto pozice společného? Potřebu znalosti cizích jazyků, právě proto je výuce jazyků věnována zvýšená pozornost. Nejde ale jen o akademickou znalost cizího jazyka, ale potřeba praktického využití a schopnosti komunikace, které vzhledem k budoucímu použití mají při výuce prioritu. Naši studenti pravidelně vykazují vysoké procento úspěšnosti při skládání maturitní zkoušky z cizího jazyka. Spolupracujeme s jazykovou školou Eufrat, která je oficiálním autorizovaným centrem zkoušek Cambridge English Language Assessment . Studenti si zadarmo mohou vyzkoušet jazykové zkoušky, a poté absolvovat řádnou zkoušku. Odměnou je na trhu práce velmi žádaný certifikát o úspěšném složení Cambridgské zkoušky.

Cestovní ruch představuje perspektivní obor, který se promítá nejen do oblasti ekonomiky, ale i dopravy, životního prostředí, regionálního rozvoje a samozřejmě i do individuálních možností trávení volného času. Díky tomu mají studenti tohoto oboru velmi široké možnosti uplatnění.

 

 

Charakteristika oboru

Typ Studia            

Maturita              Počet let studia     Praxe v zahraničí  Elektronické materiály
Denní Ano 4 Ano Ano
Školné: 22.000 Kč/rok - informace o platbě viz školné

Studenti jsou připravováni na pozice specialistů cestovního ruchu: průvodce CR, pracovník cestovní kanceláře, místní zástupce cestovní kanceláře, pracovník turistického informačního centra, vedoucí pracovník turistického informačního centra, vedoucí zájezdu, samostatný pracovník cestovní kanceláře a cestovní agentury, pobytový delegát, produktový manager a prodejce služeb v cestovním ruchu. Pro pozice animátora jsou studenti připravováni na funkce sportovního animátora, animátora pro děti, fitness animátora a animátora netradičních her

Velká pozornost je věnována výuce cizích jazyků (žák si může vybrat z anglického, německého, francouzského a ruského jazyka). Během studia mohou žáci získat osvědčení Průvodce cestovního ruchusložit Cambridgskou zkoušku -nejrozšířenější mezinárodně uznávané zkouška z anglického jazyka.

Student získá základy znalosti ekonomiky a marketingu, účetnictví, informatiky, techniky služeb cestovního ruchu, průvodcovských služeb. Jedním ze stěžejních předmětů, který studenta připraví na pozici animátora, jsou Praktická cvičení ( biologie člověka, základy sportů a her, asertivita, verbální a neverbální komunikace, motivace klienta, etiketa), kde žák získává a osvojuje si potřebné znalosti a dovednosti pro práci s klientem. V rámci praktických cvičení žáci vyjíždějí na studijní pobyty, a to i do zahraničí.

Studium tohoto čtyřletého oboru je zakončeno maturitní zkouškou a poskytuje úplné střední odborné vzdělání. Absolventi se uplatní v nejrůznějších zařízeních cestovního ruchu – cestovní kanceláři, cestovní agentuře, v informačních centrech – jako průvodci cestovního ruchu, delegáti a animátoři, po absolvování praxe podle živnostenského zákona i jako podnikatel v oblasti služeb cestovního ruchu. Po složení maturitní zkoušky může absolvent pokračovat ve studiu na vyšší odborné nebo vysoké škole.

Hotelová škola stmeluje

 

4. 1. 2017

ZEMĚ NA DLANI

POJĎTE NA FESTIVAL!

Dámy a pánové - JE TO TADY!
Přípravy 2. ročníku Cestovatelského festivalu ZEMĚ NA DLANI v Plzni jsou v plném proudu!
Tentokrát si do kalendáře zapište 13. a 14. 1. 2017 :)


Těšit se můžete na 14 přednášek nadšených známých i neznámých cestovatelů, 4 ochutnávky orientálních jídel zdarma, workshopy, tetování henou zdarma, ukázky tradičních tanců, hry, slosování vstupenek o hodnotné ceny, nákup exotického zboží a vymožeností na cesty, ale hlavně mnoho zábavy!
Těšit se můžete na přednášky o zemích ÚPLNĚ VŠECH KONTINENTŮ SVĚTA!

Vstupné: Pátek 13. 1. 2017 - 60 Kč Sobota 14. 1. 2017 celodenní - 100 Kč Pátek a sobota 13. 1. a 14. 1. 2017 dvoudenní - 150 Kč

Vstupenky zakoupíte na místě nebo v předprodeji:

Jeden den - http://www.plzenskavstupenka.cz/cs/akce/13768-cestovatelsky-festival-zeme-na-dlani-1-den

Dvoudenní - http://www.plzenskavstupenka.cz/cs/akce/13769-cestovatelsky-festival-zeme-na-dlani-2-dny

 

Veškeré další informace k festivalu a popisy jednotlivých přednášek najdete na webové stránce festivalu zde

a na facebooku zde

Sponzoři cestovatelského festivalu

LONELY PLANET


http://www.lonelyplanet.cz/

Knižní průvodce po celém světě

CESTOVATELSKÝ OBCHOD


http://www.cestovatelskyobchod.cz/

Internetový obchod s doplňky pro cestovatele

 

 

Veškeré další informace k festivalu a popisy jednotlivých přednášek najdete na webové stránce festivalu zde

a na facebooku zde


15. 5. 2016

ZEMĚ NA DLANI

Ve dnech 13. a 14. 5. 2016 se konal 1. ročník Cestovatelského festivalu ZEMĚ NA DLANI. Studenti 1. a 2. ročníků oborů cestovní ruch a hotelnictví se s chutí zapojili do příprav festivalu. Někteří ze studentů si pro návštěvníky dokonce připravili české folklórní tance, na zahájení obou festivalových dnů. Pro samotné studenty školy se stal festivalem úžasnou praxí a zkušeností v oboru cestovní ruch.

1. Ročníku cestovatelského festivalu ZEMĚ NA DLANI se zúčastnilo celkem 15 přednášejících, kteří vyprávěli o svých cestách a dobrodružstvích v cizích zemích. Jedním z přednášejících byl také známý český sexuolog Mudr. Radim Uzel, který vystoupil s přednáškou SEX NAPŘČ KONTINENTY. Návštěvníci také mohli shlédnout přednášky o Islandu, Japonsku, Ukrajině, Rusku, Indii, Novém Zélandě, Turecku, Arménii, Havajských ostrovech, Keni, Špicberkách, Brazílii či si poslechnout životní příběh bývalé studentky Akademie hotelnictví, která se hned po maturitě vdala za Egypťana, ale k islámu nekonvertovala. Známý plzeňský muzikant Milana Benedikta Karpíška předvedl návštěvníkům cizokrajné a exotické nástroje z celého světa, na které si také mohli sami zahrát.

Fotogalerie z akce se nachází ZDE.

V rámci cestovatelského festivalu bylo připraveno i mnoho ochutnávek cizokrajných jídel. Díky spolupráci s Centrem na podporu integrace cizinců v Plzeňském kraji, měli návštěvníci možnost ochutnat pět jídel zdarma, a to japonské sushi či speciality ruské, ukrajinské, indické a turecké kuchyně. Dále se v sobotu vařil pravý maďarský perkelt a arabské pochoutky. Byla možnost si zakoupit ruské a ukrajinské dobroty či shlédnout několik tradičních folklórních tanců z celého světa. Nebo se dozvědět o největším cestovatelském klubu na světě World Ventures.
Oba dva festivalové dny byly zahájeny slosováním výherních lístků o zajímavé ceny, které poskytl H2O sport Sikyta, Bonbonek.cz a arabská restaurace Máza.
Festival byl pod záštitou náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí Bc. Evy Herinkové.
Návštěvníci si festival velice pochvalovali a už teď víme, že se příští rok bude konat i 2. ročník Cestovatelského festival ZEMĚ NA DLANI, tak nezapomeňte sledovat naše internetové stránky a facebook.

O našem cestovatelském festivalu se objevila řada zmínek v tisku, podívejme se na jejich souhrn.

Objevili jsme se na titulní straně Plzeňského a dalších regionálních deníků, byli jsme v Českém rozhlase.

Kromě naší fotogalerie najdete záznam z akce ještě na mnoha dalších odkazech zmíněných v textu tohoto článku.


21. 4. 2016

Včera měla STUDENTSKÁ FIRMA seznamovací akci na BOWLINGU!

 

Studenti tak také zahájili společnou organizaci 1. ročníku Cestovatelského festivalu ZEMĚ NA DLANI, který se bude konat 13. a 14. 5. 2016 v udově Akademie hotelnictví a cestovního ruchu v Plzni (Nade Mží 1 - Skvrňany).

PŘIJĎTE SE NA NAŠI PRÁCI PODÍVAT
:-)

Byl zahájen předprodej vstupenek.

Vstupenky zakoupíte on-line na:

Kombinovanou dvoudenní - http://www.plzenskavstupenka.cz/cz/component/ticketseller/title/13250-cestovatelsky-festival-zeme-na-dlani-2-dni

Na jednotlivé dny - http://www.plzenskavstupenka.cz/cz/component/ticketseller/title/13247-cestovatelsky-festival-zeme-na-dlani-1-den

Na výdejních místech plzeňské vstupenky - http://www.plzenskavstupenka.cz/cz/prodejni-mista

Nebo přímo na adrese Akademie hotelnictví (Nade Mží 1, Plzeň Skvrňany)


Zpracovávám...
Napište nám