Cestovní ruch animátor

Podstrany:

Vize a Mise Učební plán CR Odborná praxe Doplňkové certifikáty Garanti výuky

Proč studovat cestovní ruch?

• Získáte možnost cestovat
• Poznáte cizí země a jiné kultury
• Naučíte se jazyky
• Perspektivní obor
• Uživíte se kdekoliv

Myslíte, že spojení idylického prostředí přímořské lokality a plnění pracovních povinností není možné? Spojte své zaměstnání s pobytem ve středomoří!

Tuto syntézu je možné uskutečnit, pokud vystudujete jeden z nejmodernějších a nejdynamičtěji se rozvíjejících oborů, a to je cestovní ruch. Uplatníte se na pozici Animátor cestovního ruchu! A právě takové specialisty připravujeme - náš absolvent je člověk vybavený jak teoretickými, tak praktickými znalostmi. Animátor v sobě pojí dobrého psychologa, řečníka, ale také člověka silného po stránce fyzické, člověka kreativního, připraveného řešit problémy klientů, ale také jim být dobrým a zábavným společníkem. Všechny tyto dovednosti si studenti osvojí v jednotlivých odborných předmětech.

Naše škola Vás připraví i na další pozice odborníků cestovního ruchu, jakou jsou manažerské pozice v cestovních agenturách, rekreačních střediscích, institucích státní správy (správy národních parků, rekreačních oblastí, na krajských úřadech, odděleních regionálního rozvoje, krajských informačních centrech cestovního ruchu, v poradenských a konzultačních firmách apod).

Cestovní ruch!Co mají tyto pozice společného? Potřebu znalosti cizích jazyků, právě proto je výuce jazyků věnována zvýšená pozornost. Nejde ale jen o akademickou znalost cizího jazyka, ale potřeba praktického využití a schopnosti komunikace, které vzhledem k budoucímu použití mají při výuce prioritu. Naši studenti pravidelně vykazují vysoké procento úspěšnosti při skládání maturitní zkoušky z cizího jazyka. Spolupracujeme s jazykovou školou Eufrat, která je oficiálním autorizovaným centrem zkoušek Cambridge English Language Assessment . Studenti si zadarmo mohou vyzkoušet jazykové zkoušky, a poté absolvovat řádnou zkoušku. Odměnou je na trhu práce velmi žádaný certifikát o úspěšném složení Cambridgské zkoušky.

Cestovní ruch představuje perspektivní obor, který se promítá nejen do oblasti ekonomiky, ale i dopravy, životního prostředí, regionálního rozvoje a samozřejmě i do individuálních možností trávení volného času. Díky tomu mají studenti tohoto oboru velmi široké možnosti uplatnění.

 

 

Charakteristika oboru

Typ Studia            

Maturita              Počet let studia     Praxe v zahraničí  Elektronické materiály
Denní Ano 4 Ano Ano
Školné: 22.000 Kč/rok - informace o platbě viz školné

Studenti jsou připravováni na pozice specialistů cestovního ruchu: průvodce CR, pracovník cestovní kanceláře, místní zástupce cestovní kanceláře, pracovník turistického informačního centra, vedoucí pracovník turistického informačního centra, vedoucí zájezdu, samostatný pracovník cestovní kanceláře a cestovní agentury, pobytový delegát, produktový manager a prodejce služeb v cestovním ruchu. Pro pozice animátora jsou studenti připravováni na funkce sportovního animátora, animátora pro děti, fitness animátora a animátora netradičních her

Velká pozornost je věnována výuce cizích jazyků (žák si může vybrat z anglického, německého, francouzského a ruského jazyka). Během studia mohou žáci získat osvědčení Průvodce cestovního ruchusložit Cambridgskou zkoušku -nejrozšířenější mezinárodně uznávané zkouška z anglického jazyka.

Student získá základy znalosti ekonomiky a marketingu, účetnictví, informatiky, techniky služeb cestovního ruchu, průvodcovských služeb. Jedním ze stěžejních předmětů, který studenta připraví na pozici animátora, jsou Praktická cvičení ( biologie člověka, základy sportů a her, asertivita, verbální a neverbální komunikace, motivace klienta, etiketa), kde žák získává a osvojuje si potřebné znalosti a dovednosti pro práci s klientem. V rámci praktických cvičení žáci vyjíždějí na studijní pobyty, a to i do zahraničí.

Studium tohoto čtyřletého oboru je zakončeno maturitní zkouškou a poskytuje úplné střední odborné vzdělání. Absolventi se uplatní v nejrůznějších zařízeních cestovního ruchu – cestovní kanceláři, cestovní agentuře, v informačních centrech – jako průvodci cestovního ruchu, delegáti a animátoři, po absolvování praxe podle živnostenského zákona i jako podnikatel v oblasti služeb cestovního ruchu. Po složení maturitní zkoušky může absolvent pokračovat ve studiu na vyšší odborné nebo vysoké škole.

Hotelová škola stmeluje


12Ledna2018

12.1.2018

Lyžařský kurz 2018

Ve druhém lednovém týdnu absolvovali žáci 1. ročníku oboru Cestovní ruch v rámci svého školního vzdělávacího programu povinný Lyžařský výcvikový kurz. Letos se uskutečnil v Mariánských Lázních.

Lyžařský kurz 2018

Číst více...
7List2017

7.11.2017

Výuková exkurze v Klatovech

Žáci naší školy prvního ročníku oboru Cestovní ruch dne 1. 11. 2017 odjeli na jednodenní exkurzi do Klatov, kde si vyzkoušeli své první provádění po Klatovských památkách a zjistili, že to není nic moc lehkého.

Číst více...
29Záři2017

29.9.2017

Veletrh cestovního ruchu ITEP 2017

Studenti prvního ročníku Akademie hotelnictví Plzeň navštívili v pátek 22. 9. veletrh cestovního ruchu ITEP, který byl letos věnován době baroka.

hotelová škola Plzeň

Číst více...
15Června2017

15.6.2017

Kurz přežití 2017

Studenti 2. ročníku hotelové školy oboru Cestovní ruch vyrazili na kurz přežití a přežili. Osvojili si různé dovednosti důležité při pohybu v přírodě a práci ve skupině. Stavěli stany, rozdělávali oheň bez použití moderních podpalovacích metod, ohřívali vodu na ohni na čas, a zejména se učili orientaci v lese podle mapy a busoly.

Instruktoři byli skutečně překvapeni, kolik je mezi studenty přirozených talentů pro práci s mapou a busolou. Všichni studenti dokázali nalézt jim přidělené orientační body (mimo značené cesty - často v hustém lese) a v přiděleném čase se vrátit zpět na základnu. Někteří studenti předváděli absolutní pochopení vztahu mezi mapou a okolní přírodou na zákldě jen letmého pohledu - gratulujeme!

A protože se nikdo nezranil při přípravě dřeva na oheň, nepopálil při ohnivých hrách, neztratil v hlubokých Brdských lesích, můžeme letošní branně turistický kurz pro druhý ročník označit za jasný úspěch.

Číst více...
7Února2017

10.2.2017

Studenti sledovali hokejový zápas EUHL

Dne 7.2. navštívili studenti AHCR se zaměřením na obor Cestovní Ruch hokejový zápas pořádaný studentským týmem Akademici Plzeň. Akce se konala při příležitosti zápasu EUHL (Evropské Univerzitní Hokejové Ligy), kdy se domácí tým střetl s týmem Prešova. Studenti měli za úkol připravit transparenty a soutěžili o hodnotné ceny.

Hokej EUHL

23Ledna2017

30.1.2017

Studenti se zúčastnili lyžařského kurzu

Ve dnech 23.-27.1.2017 absolvovali studenti 1. ročníku Akademie hotelnictví a cestovního ruchu Plzeň oboru Cestovní ruch lyžařský výcvikový kurz v Nových Hutích na Šumavě.

Akademie hotelnictvi Plzen

Číst více...
13Ledna2017

4.1.2017

Cestovatelský festival 2. ročník

ZEMĚ NA DLANI

Akademie hotelnictví  a cestovního ruchu Plzeň

POJĎTE NA FESTIVAL!

Dámy a pánové - JE TO TADY!
Přípravy 2. ročníku Cestovatelského festivalu ZEMĚ NA DLANI v Plzni jsou v plném proudu!
Tentokrát si do kalendáře zapište 13. a 14. 1. 2017 :)


Těšit se můžete na 14 přednášek nadšených známých i neznámých cestovatelů, 4 ochutnávky orientálních jídel zdarma, workshopy, tetování henou zdarma, ukázky tradičních tanců, hry, slosování vstupenek o hodnotné ceny, nákup exotického zboží a vymožeností na cesty, ale hlavně mnoho zábavy!
Těšit se můžete na přednášky o zemích ÚPLNĚ VŠECH KONTINENTŮ SVĚTA!

Akademie hotelnictví  a cestovního ruchu Plzeň

Akademie hotelnictví  a cestovního ruchu Plzeň

Vstupné:

  • Pátek 13. 1. 2017 - 60 Kč
  • Sobota 14. 1. 2017 celodenní - 100 Kč
  • Pátek a sobota 13. 1. a 14. 1. 2017 dvoudenní - 150 Kč

Hotelová škola Plzeň

Vstupenky zakoupíte na místě nebo v předprodeji:

Jeden den - http://www.plzenskavstupenka.cz/cs/akce/13768-cestovatelsky-festival-zeme-na-dlani-1-den

Dvoudenní - http://www.plzenskavstupenka.cz/cs/akce/13769-cestovatelsky-festival-zeme-na-dlani-2-dny

 


Veškeré další informace k festivalu a popisy jednotlivých přednášek najdete na webové stránce festivalu zde

a na facebooku zde


Sponzoři cestovatelského festivalu

LONELY PLANET


http://www.lonelyplanet.cz/

Knižní průvodce po celém světě


CESTOVATELSKÝ OBCHOD


http://www.cestovatelskyobchod.cz/

Internetový obchod s doplňky pro cestovatele

 Veškeré další informace k festivalu a popisy jednotlivých přednášek najdete na webové stránce festivalu zde

a na facebooku zde

3Pros2016

6.12.2016

Zájezd Drážďany

Dne 3. 12. 2016 naše cestovní kancelář Akademie Travel vyrazila na zájezd do Drážďan.

 Akademie Travel

Zájezd byl připravován studenty z třetího ročníku studia cestovního ruchu. Připravili si pro účastníky prohlídku městem s historickými památkami.

Číst více...

 HOTELOVÁ ŠKOLA PLZEŇ

Akademie hotelnictví a cestovního ruchu vypisuje studijní obory Cestovní ruch,  Hotelnictví, Kuchař - číšník a Podnikání