Olympiáda AHCR 2021

Dne 18.6. se na naší škole uskutečnila školní olympiáda, při které jednotlivé třídy i učitelský sbor bojovaly o olympijský titul.

 

Třídy se utkaly ve sportovních disciplínách - házená, hod do dálky, přetahování lanem, běh s bivakem a běh s dívkou na zádech. Překážková dráha nemohla být bohužel dokončena. Další dovednosti, ve kterých třídy získávaly body, byly tvorba jídla z vylosované země a shrnutí zajímavostí o této zemi na třídní nástěnku. Vše hodnotila odborná komise.

Mohli jsme tedy vidět tradiční schnitzel v podání CR1, švédské masové koule učitelského sboru, brownies od třídy CR3, španělské gaspacho od KC2 či slovenské národní jídlo halušky od třídy HC1. Třída HC2 připravila tradiční chorvatský oříškový dort.

Celý den se nesl ve velmi dobré náladě a všichni účastníci soutěžili tak, aby podali co nejlepší výkony a jejich třída vyhrála. Na prvním místě se nakonec umístila třída CR1, na druhém místě jí následovala třída CR3 a jako třetí skončila třída HC2. Cenu za nejlepší účastnici turnaje převzala Kateřina Šelmátová z KC2 a nejlepším účastníkem turnaje se stal Matyáš Myslík ze třídy HC2.

 

Takto viděla celý den vítězná třída CR1:

"Olympiáda pro nás začala docela zmateně, měli jsme pocit, že nic nestíháme, ale nepřestávali jsme věřit, že vyhrajeme. Všichni drželi pospolu a díky tomu jsme věděli, že to zvládneme. Většinu věcí jsme dodělávali těsně před zahájením. Bylo skvělé pozorovat, jak dobře umíme spolupracovat a tvoříme super kolektiv. Všechny třídy nastoupily za jednotlivé země, zapálil se oheň a mohlo se začít. Disciplíny jsme plnili na maximum a to, že bylo neskutečné horko nám zrovna moc energii nepřidávalo. Při konci jsme všichni už byli unavení a jen doufali, že budeme alespoň třetí. Když učitelé začali vyhlašovat výsledky, moc jsme v umístění nevěřili, ale když se vyhlásilo čtvrté, třetí a druhé místo, věděli jsme, že letošní titul je náš!"

Aktuality a akce školy

Svatomartinská husa

Milí rodiče, vážení studenti! 11. 11. proběhne v salonku školní jídelny tradiční podzimní gastronomická slavnost a to ...

dnes


Evropský den jazyků 2021

Dne 20.9.2021 se zúčastnily třídy HC3, HC4 a CR4 Evropského dne jazyků v Plzni. Studenti se zúčastnili jak anglického, tak německých seminářů. ...

5. 10. 2021


Naučná stezka Vodní hamr…

Na čtvrtek 30. září připravili žáci 2. a 3. ročníku cestovního ruchu program pro 51. MŠ a MŠ Malý Svět u Vodního hamru ...

4. 10. 2021


Burza učebnic

Dne 21. 9. 2021 v 7:10 – 7:50 poskytne škola prostory pro burzu učebnic. Účast je dobrovolná. Pro ty, kteří budou chtít prodat/koupit své učebnice, ...

18. 9. 2021


První zářijový týden

První zářijový týden v novém školním roce se nesl ve znamení kurzů a exkurzí. Studenti prvních ročníků zahájili ...

5. 9. 2021


Studenti na letních…

V létě letošního roku naši studenti 2. a 3. ročníku vykonávali či stále vykonávají praxi v různých českých i zahraničních resortech, která je pro ně možná díky spolupráci ...

25. 8. 2021


Kurzy v září

V září 2021 čekají na naše studenty dva kurzy, kurz adaptační a kurz turisticko-vodácký. Adaptační kurz je určen pro studenty 1. ...

16. 8. 2021


Novinky ve škole

Prázdniny jsou doba, která díky nepřítomnosti studentů ve škole umožňuje provádět různé opravy a vylepšení. Na tom se nic ...

9. 8. 2021


Příměstské tábory 2021

Naše studentky a studenti oboru Cestovní ruch-animátor se zúčastnili příměstských táborů konaných na naší škole jako animátoři v rámci své studijní praxe. Příměstské tábory se ...

27. 7. 2021