Proč zvolit Akademii hotelnictví a cestovního ruchu

Proč zvolit naší AHCR

Jsi milovník kávy?

V naší cvičné kavárně BYISTRO se dozvíš o přípravě kávy vše, co by měl každý barista vědět. Projdeš celkovým procesem přípravy kávy od pražení po servírování. Naučíš se připravovat kávu různými způsoby (french press, džezva, apod.).

Máš zájem o kvalitní literaturu?

Přijď si půjčit díla ze světové či české literatury. Obohatíš tím své duševní já a prohloubíš si tím své teoretické znalosti z oblasti beletrie.

Potřebuješ prohloubit znalosti v odborných předmětech či si půjčit povinnou literaturu k závěrečným zkouškám?

Naše knihovna též nabízí široké spektrum odborných knih, slovníků, publikací, periodik, které Ti problém pomohou vyřešit a navíc ti pomůžeme s výběrem.

Máš nabitý program, a nechceš proto ztrácet čas osobním výběrem?

Využij online katalog knihovny a zarezervuj si knížky z pohodlí domova. Už druhý den na tebe budou čekat.

„Kolují zprávy, že máte moderně vybavenou cvičnou kuchyni, dokonce, že tam máte PRIMA, co to jako je?“

„Frima (nikoliv Prima) je multifunkční inteligentní kuchařské zařízení, které zvládá nejrůznější funkce jako jsou: vaření, opékání, dušení, restování, smažení, fritování, konfitování či nízkoteplotní úpravy jak je Sous-vide… Snadno lépe a vše v jednom multifunkčním přístroji… alias integrovaná varná inteligence - video: https://youtu.be/I1Ela3tByTg

frima

Co hledat pod termínem „Kulinářské umění"?

V praxi se jedná o mistrovství v dovednosti přípravy a úpravy pokrmů. Jelikož naši studenti teprve nastupují svou profesionální dráhu, u nás na škole jim dáváme k dispozici přístup k profesionálnímu video portálu kulinarskeumeni.cz, který jim k mistrovství může napomoci.

 Portál nabízí širokou paletu profi videí na nejrůznější kuchařská témata jako jsou: Příprava omáček, vývarů, polévek...; Práce se zeleninou, vejci...; Příprava stejků, pravého italského rizota či výroba těstovin. Kulinářské umění zaštiťují přední čeští kuchaři jako Filip Sajler, Ondřej Slanina, Jiří Roith či Prezident Asociace kuchařů a cukrářů ČR Miroslav Kubec.

Hore – co? Hores!

Žáci naší školy mají možnost trénovat rezervace hostů již v lavicích s hotelovým informačním systémem HORES. Jedná se o snadný a flexibilní informační systém, komplexně řešící problematiku ubytovacího úseku, zejména funkci recepce a na ni navazující služby. Díky tomuto softwaru si studenti v klidu a pohodlí školy vyzkoušejí, co je naostro čeká při práci recepčního či pracovníka hotelu s přístupem do hotelového systému.

Co si představíte pod pojmem animace prakticky?

Žáci se starají o pestrý program na naší škole, jako je třeba Halloween, vánoční turnaj v ringu, velikonoční den nebo olympiáda na závěr roku. Chystají program na příměstské tábory a toho se také aktivně jako animátoři zúčastňují. Pravidelně navštěvují mateřské školy, kde pro ně chystají program na určité téma  - například  Mikuláš, Smyslový den nebo Den dětí. Ti nejzkušenější pak mají možnost jet s Českým animačním týmem do zahraničí na celé prázdniny nebo animují v luxusních hotelech naší republiky. Těší se také na spolupráci se seniory, která začne hned, jak to doba dovolí.

Jak využíváme animační místnost?

Je naším oblíbeným místem ve škole, která rozhodně jako klasická učebna nevypadá.  Příjemné klima je zde zaručeno. V animační místnosti především kreativně vytváříme, organizujeme tematické akce, procvičujeme rétorické dovednosti s mikrofonem, zpíváme, hrajeme divadlo nebo jiné hry.

Chceš se učit jazyky kvalitně?

Naše jazykové učebny jsou specifické svým uspořádáním lavic do „U“, což umožňuje perfektní interakci jak mezi studenty a vyučujícím, tak i mezi studenty samými. Toto uspořádání napomáhá různým činnostem, mimo jiné i konverzacím. V učebně anglického jazyka jsou navíc k dispozici pro všechny studenty notebooky, které studenti mohou použít k různým aktivitám, např. při hraní Kahootu či vyhledávání informací.

Jazyková učebna

Ptáš se, jestli se celé studium budeš učit pouze ve škole? 

Ne, kdepak! V rámci maturitních oborů se s Vaší třídou budete účastnit kurzovní výuky. Ještě před nástupem na AHCR se můžete blíže seznámit se budoucími spolužáky a učitelským sborem na Adaptačním kurzu. Se spolužáky se později dostanete například na lyže v rámci Základního lyžařského výcviku a také zažijete spoustu zábavy na Turisticko-vodáckém kurzu.

Adaptační kurz Kurz vodní turistiky Kurz vodní turistiky 2

Učňovské obory čeká mnoho hodin strávených praxí a to jak v naší cvičné kuchyni, tak ve školní jídelně a hlavně v partnerských provozovnách, kde se naučíte mnoho potřebných a nutných dovedností tohoto řemesla.

Naše partnerské provozovny jsou například:

Plzeň - restaurace: Kozlovna, Plzeňka, Potrefená husa

Plzeň - bistra (Riegrova ulice): Zlatá kráva, Štipec 

Praha: restaurace Zdeňka Pohlreicha

Aktuality a akce školy

Ohlédnutí za podzimem I.

Ve středu 29. 09. 2021 jsme absolvovali první plánovanou exkurzi v předmětu učební praxe. Žáci 4. ročníku se rozdělili do skupin, vylosovali si město a ...

dnes


Olima Cup 2021

Naše škola se zúčastnila klání kuchařských talentů kadetů na Olomouckém výstavišti v rámci veletrhů Olma Olomouc 2021. Na svou první soutěž vyrazila dvojice studentů KČ2 (2. ...

18. 10. 2021


Svatomartinská husa

Milí rodiče, vážení studenti! 11. 11. proběhne v salonku školní jídelny tradiční podzimní gastronomická slavnost a to ...

15. 10. 2021


Evropský den jazyků 2021

Dne 20.9.2021 se zúčastnily třídy HC3, HC4 a CR4 Evropského dne jazyků v Plzni. Studenti se zúčastnili jak anglického, tak německých seminářů. ...

5. 10. 2021


Naučná stezka Vodní hamr…

Na čtvrtek 30. září připravili žáci 2. a 3. ročníku cestovního ruchu program pro 51. MŠ a MŠ Malý Svět u Vodního hamru ...

4. 10. 2021


Burza učebnic

Dne 21. 9. 2021 v 7:10 – 7:50 poskytne škola prostory pro burzu učebnic. Účast je dobrovolná. Pro ty, kteří budou chtít prodat/koupit své učebnice, ...

18. 9. 2021


První zářijový týden

První zářijový týden v novém školním roce se nesl ve znamení kurzů a exkurzí. Studenti prvních ročníků zahájili ...

5. 9. 2021


Studenti na letních…

V létě letošního roku naši studenti 2. a 3. ročníku vykonávali či stále vykonávají praxi v různých českých i zahraničních resortech, která je pro ně možná díky spolupráci ...

25. 8. 2021


Kurzy v září

V září 2021 čekají na naše studenty dva kurzy, kurz adaptační a kurz turisticko-vodácký. Adaptační kurz je určen pro studenty 1. ...

16. 8. 2021