Zájem o plzeňskou Akademii hotelnictví neklesá, přihlášek je víc než vloni

Hotelnictví zažívá vinou pandemie těžké časy, přesto ale zájem o studium na plzeňské soukromé střední škole zaměřené na tento obor neklesá. Akademie hotelnictví a cestovního ruchu přijala v prvním kole dokonce o několik přihlášek víc než v loňském roce. Hlásí se jak uchazeči o maturitní obory hotelnictví, cestovní ruch a podnikání, tak i zájemci o učební obor kuchař – číšník.

Škola se letos chystá přijmout více než 90 studentů a učňů. „Potěšilo nás, že naši uchazeči i jejich rodiče vnímají hotelnictví a cestovní ruch jako perspektivní obory s budoucností a věří stejně jako my, že současná krize způsobená pandemií brzy skončí,“ říká ředitelka Akademie hotelnictví a cestovního ruchu Mgr. Jana Linhartová. Studenti podle ní na škole oceňují především přátelskou a vstřícnou atmosféru a vyučování zaměřené na praktické dovednosti. V průběhu studia mají možnost učit se od těch nejlepších kuchařských mistrů, mezi kterými nechybí známé osobnosti jako Zdeněk Pohlreich či Filip Vracovský. V době před pandemií absolvovali studenti praxe ve vyhlášených pražských restauracích jako Café Imperial nebo Ambiente, získávali vědomosti v zahraničí, například v Itálii a v Německu, úspěšně se zúčastňovali kuchařských a barmanských soutěží či pořádali vlastní cestovatelský festival.

I když koronakrize řadu aktivit dočasně omezila, podařilo se v loňském roce studentům 2. a 3. ročníku oboru cestovní ruch uspět v konkurzu a v létě absolvovali dva měsíce praxe jako animátoři v luxusních hotelových resortech v oblasti Středozemního moře.

V současném školním roce učitelé soustřeďují své úsilí na kvalitu online výuky. „Snažíme se, aby i distanční vyučování bylo pro žáky zajímavé a motivovalo je. Proběhly například hodiny češtiny či dějepisu, které probíhají formou únikové hry. Oblíbené jsou také online kurzy, kde se žáci učí krok za krokem praktické dovednosti, třeba jak správně dranžírovat pstruha,“ 

vysvětluje Mgr. Jana Linhartová. 

Přijímací zkoušku pro maturitní obory ředitelka Akademie hotelnictví uchazečům v letošním roce prominula, protože i přes rostoucí zájem nebyla v prvním kole přijímacího řízení kapacita školy zcela naplněna a zbývá ještě několik  volných míst na obor Hotelnictví a učební obor Kuchař - číšník. Zájemci o učební obor kuchař-číšník přijímací zkoušku nekonají.

Akademie hotelnictví a cestovního ruchu působí v Plzni jako soukromá střední škola a střední odborné učiliště už víc než dvacet let. Své studenty připravuje především pro práci ve všech oborech gastronomie. Vychovává manažery hotelového provozu, kuchaře, číšníky, průvodce v turistickém ruchu a animátory. Mnozí absolventi si už dobyli významné posty ve svém oboru, dvě třetiny absolventů pokračují ve studiu na vysoké škole. 

 Speciál MF Speciál MF 2

Zde jsou odkazy na články:

https://www.regionplzen.cz/zpravodajstvi/zajem-o-akademii-hotelnictvi-neklesa-pr-157450/

https://plzenska.drbna.cz/zpravy/vzdelani/5435-zajem-o-studium-v-oblasti-hotelnictvi-neklesa-uchazecu-se-dokonce-hlasi-vice-nez-vloni.html

https://www.seznam.cz/komentare/11132278-zajem-o-studium-v-oblasti-hotelnictvi-neklesa-uchazecu-se-dokonce-hlasi-vice-nez-vloni

Aktuality a akce školy

Olympiáda AHCR 2021

Dne 18.6. se na naší škole uskutečnila školní olympiáda, při které jednotlivé třídy i učitelský sbor bojovaly o ...

dnes


Přednáška Nový Zéland

Dnes v 18:00 proběhne online přednáška prostřednictvím platformy ZOOM. Účastníci se dozví mnoho zajímavých informací od ...

16. 6. 2021


Druhé kolo přijímacího…

VYHLÁŠENÍ DRUHÉHO KOLA PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ PRO ŠKOLNÍ ROK 2021/2022 Na základě § 59, § 60 odst. 1 ...

3. 6. 2021


Návrat studentů do školy

Dne 24.5. bylo umožněno studentům středních škole vrátit se k prezenčnímu studiu. Výuka se rozběhla v plném proudu, což byla po téměř roce ...

6. 6. 2021


Inzerát na pozici…

Pro start Vaší nové kariéry nás neváhejte kontaktovat tel.: 377 381 141 nebo zašlete živototpis na info@hotelovka-plzen.cz ...

31. 5. 2021


Praktické vyučování -…

Po návratu do škol se studenti prvního a druhého ročníku oboru cestovní ruch pustili do tvorby animačních programů. Jak tato výuka ...

28. 5. 2021


Zájem o plzeňskou Akademii…

Hotelnictví zažívá vinou pandemie těžké časy, přesto ale zájem o studium na plzeňské soukromé střední škole zaměřené na ...

28. 5. 2021


Pivovar Raven

Plzeňské pivo nemusí pocházet jen z Plzeňského Prazdroje. Studenti oboru podnikání se zaměřili na místní řemeslný pivovar RAVEN a ...

24. 5. 2021


Výsledky 1. kola…

Dnes, 19. 5. 2021, byly vyhlášeny výsledky přijímacího řízení. Najdete je v přiložených souborech pod textem. Zápis ke studiu ...

19. 5. 2021