Zájem o plzeňskou Akademii hotelnictví neklesá, přihlášek je víc než vloni

Hotelnictví zažívá vinou pandemie těžké časy, přesto ale zájem o studium na plzeňské soukromé střední škole zaměřené na tento obor neklesá. Akademie hotelnictví a cestovního ruchu přijala v prvním kole dokonce o několik přihlášek víc než v loňském roce. Hlásí se jak uchazeči o maturitní obory hotelnictví, cestovní ruch a podnikání, tak i zájemci o učební obor kuchař – číšník.

Škola se letos chystá přijmout více než 90 studentů a učňů. „Potěšilo nás, že naši uchazeči i jejich rodiče vnímají hotelnictví a cestovní ruch jako perspektivní obory s budoucností a věří stejně jako my, že současná krize způsobená pandemií brzy skončí,“ říká ředitelka Akademie hotelnictví a cestovního ruchu Mgr. Jana Linhartová. Studenti podle ní na škole oceňují především přátelskou a vstřícnou atmosféru a vyučování zaměřené na praktické dovednosti. V průběhu studia mají možnost učit se od těch nejlepších kuchařských mistrů, mezi kterými nechybí známé osobnosti jako Zdeněk Pohlreich či Filip Vracovský. V době před pandemií absolvovali studenti praxe ve vyhlášených pražských restauracích jako Café Imperial nebo Ambiente, získávali vědomosti v zahraničí, například v Itálii a v Německu, úspěšně se zúčastňovali kuchařských a barmanských soutěží či pořádali vlastní cestovatelský festival.

I když koronakrize řadu aktivit dočasně omezila, podařilo se v loňském roce studentům 2. a 3. ročníku oboru cestovní ruch uspět v konkurzu a v létě absolvovali dva měsíce praxe jako animátoři v luxusních hotelových resortech v oblasti Středozemního moře.

V současném školním roce učitelé soustřeďují své úsilí na kvalitu online výuky. „Snažíme se, aby i distanční vyučování bylo pro žáky zajímavé a motivovalo je. Proběhly například hodiny češtiny či dějepisu, které probíhají formou únikové hry. Oblíbené jsou také online kurzy, kde se žáci učí krok za krokem praktické dovednosti, třeba jak správně dranžírovat pstruha,“ 

vysvětluje Mgr. Jana Linhartová. 

Přijímací zkoušku pro maturitní obory ředitelka Akademie hotelnictví uchazečům v letošním roce prominula, protože i přes rostoucí zájem nebyla v prvním kole přijímacího řízení kapacita školy zcela naplněna a zbývá ještě několik  volných míst na obor Hotelnictví a učební obor Kuchař - číšník. Zájemci o učební obor kuchař-číšník přijímací zkoušku nekonají.

Akademie hotelnictví a cestovního ruchu působí v Plzni jako soukromá střední škola a střední odborné učiliště už víc než dvacet let. Své studenty připravuje především pro práci ve všech oborech gastronomie. Vychovává manažery hotelového provozu, kuchaře, číšníky, průvodce v turistickém ruchu a animátory. Mnozí absolventi si už dobyli významné posty ve svém oboru, dvě třetiny absolventů pokračují ve studiu na vysoké škole. 

 Speciál MF Speciál MF 2

Zde jsou odkazy na články:

https://www.regionplzen.cz/zpravodajstvi/zajem-o-akademii-hotelnictvi-neklesa-pr-157450/

https://plzenska.drbna.cz/zpravy/vzdelani/5435-zajem-o-studium-v-oblasti-hotelnictvi-neklesa-uchazecu-se-dokonce-hlasi-vice-nez-vloni.html

https://www.seznam.cz/komentare/11132278-zajem-o-studium-v-oblasti-hotelnictvi-neklesa-uchazecu-se-dokonce-hlasi-vice-nez-vloni

Aktuality a akce školy

První zářijový týden

První zářijový týden v novém školním roce se nesl ve znamení kurzů a exkurzí. Studenti prvních ročníků zahájili ...

5. 9. 2021


Studenti na letních…

V létě letošního roku naši studenti 2. a 3. ročníku vykonávali či stále vykonávají praxi v různých českých i zahraničních resortech, která je pro ně možná díky spolupráci ...

25. 8. 2021


Kurzy v září

V září 2021 čekají na naše studenty dva kurzy, kurz adaptační a kurz turisticko-vodácký. Adaptační kurz je určen pro studenty 1. ...

16. 8. 2021


Novinky ve škole

Prázdniny jsou doba, která díky nepřítomnosti studentů ve škole umožňuje provádět různé opravy a vylepšení. Na tom se nic ...

9. 8. 2021


Příměstské tábory 2021

Naše studentky a studenti oboru Cestovní ruch-animátor se zúčastnili příměstských táborů konaných na naší škole jako animátoři v rámci své studijní praxe. Příměstské tábory se ...

27. 7. 2021


Závěrečné zkoušky

Na přelomu června a července skládali studenti závěrečných ročníků oboru kuchař-číšník ústní a praktické ...

6. 7. 2021


Zakončení školního roku

Na závěr letošního školního roku se uskutečnily výlety s třídními učiteli a školní výlet do Škodalandu v Plzni. V pondělí 28. června se různé třídy účastnily výletů na ...

1. 7. 2021


Předávání vysvědčení

Dne 30. června se bude předávat studentům vysvědčení. Tento rok byl jak pro studenty, tak pro učitele a zaměstnance školy velmi náročný, proto bychom jim ...

25. 6. 2021


Soutěž pro studenty -…

Naše škola si na prázdniny přichystala soutěž pro studenty s tématem "Léto 2021." Vyfoťte maximálně tři snímky krajiny, kterou jste ...

24. 6. 2021