Zájem o plzeňskou Akademii hotelnictví neklesá, přihlášek je víc než vloni

Hotelnictví zažívá vinou pandemie těžké časy, přesto ale zájem o studium na plzeňské soukromé střední škole zaměřené na tento obor neklesá. Akademie hotelnictví a cestovního ruchu přijala v prvním kole dokonce o několik přihlášek víc než v loňském roce. Hlásí se jak uchazeči o maturitní obory hotelnictví, cestovní ruch a podnikání, tak i zájemci o učební obor kuchař – číšník.

Škola se letos chystá přijmout více než 90 studentů a učňů. „Potěšilo nás, že naši uchazeči i jejich rodiče vnímají hotelnictví a cestovní ruch jako perspektivní obory s budoucností a věří stejně jako my, že současná krize způsobená pandemií brzy skončí,“ říká ředitelka Akademie hotelnictví a cestovního ruchu Mgr. Jana Linhartová. Studenti podle ní na škole oceňují především přátelskou a vstřícnou atmosféru a vyučování zaměřené na praktické dovednosti. V průběhu studia mají možnost učit se od těch nejlepších kuchařských mistrů, mezi kterými nechybí známé osobnosti jako Zdeněk Pohlreich či Filip Vracovský. V době před pandemií absolvovali studenti praxe ve vyhlášených pražských restauracích jako Café Imperial nebo Ambiente, získávali vědomosti v zahraničí, například v Itálii a v Německu, úspěšně se zúčastňovali kuchařských a barmanských soutěží či pořádali vlastní cestovatelský festival.

I když koronakrize řadu aktivit dočasně omezila, podařilo se v loňském roce studentům 2. a 3. ročníku oboru cestovní ruch uspět v konkurzu a v létě absolvovali dva měsíce praxe jako animátoři v luxusních hotelových resortech v oblasti Středozemního moře.

V současném školním roce učitelé soustřeďují své úsilí na kvalitu online výuky. „Snažíme se, aby i distanční vyučování bylo pro žáky zajímavé a motivovalo je. Proběhly například hodiny češtiny či dějepisu, které probíhají formou únikové hry. Oblíbené jsou také online kurzy, kde se žáci učí krok za krokem praktické dovednosti, třeba jak správně dranžírovat pstruha,“ 

vysvětluje Mgr. Jana Linhartová. 

Přijímací zkoušku pro maturitní obory ředitelka Akademie hotelnictví uchazečům v letošním roce prominula, protože i přes rostoucí zájem nebyla v prvním kole přijímacího řízení kapacita školy zcela naplněna a zbývá ještě několik  volných míst na obor Hotelnictví a učební obor Kuchař - číšník. Zájemci o učební obor kuchař-číšník přijímací zkoušku nekonají.

Akademie hotelnictví a cestovního ruchu působí v Plzni jako soukromá střední škola a střední odborné učiliště už víc než dvacet let. Své studenty připravuje především pro práci ve všech oborech gastronomie. Vychovává manažery hotelového provozu, kuchaře, číšníky, průvodce v turistickém ruchu a animátory. Mnozí absolventi si už dobyli významné posty ve svém oboru, dvě třetiny absolventů pokračují ve studiu na vysoké škole. 

 Speciál MF Speciál MF 2

Zde jsou odkazy na články:

https://www.regionplzen.cz/zpravodajstvi/zajem-o-akademii-hotelnictvi-neklesa-pr-157450/

https://plzenska.drbna.cz/zpravy/vzdelani/5435-zajem-o-studium-v-oblasti-hotelnictvi-neklesa-uchazecu-se-dokonce-hlasi-vice-nez-vloni.html

https://www.seznam.cz/komentare/11132278-zajem-o-studium-v-oblasti-hotelnictvi-neklesa-uchazecu-se-dokonce-hlasi-vice-nez-vloni

Aktuality a akce školy

Návštěva Rakouské a…

V pondělí 22. listopadu vyrazili studenti CR1 do Rakouské a Anglické knihovny, které jsou součástí zahraničních knihoven Studijní a ...

24. 11. 2021


Ohlédnutí za podzimem II.

Ve středu 6. října jsme absolvovali druhou plánovanou exkurzi v předmětu učební praxe. Tentokrát bylo naším cílem světoznámé ...

2. 11. 2021


Ohlédnutí za podzimem I.

Ve středu 29. 09. 2021 proběhla letošní první exkurze, plánovaná studenty 4.ročníku. Cílovou destinací bylo nedaleké město Klatovy. ...

25. 10. 2021


Olima Cup 2021

Naše škola se zúčastnila klání kuchařských talentů kadetů na Olomouckém výstavišti v rámci veletrhů Olma Olomouc 2021. Na svou první soutěž vyrazila dvojice studentů KČ2 (2. ...

18. 10. 2021


Svatomartinská husa

Milí rodiče, vážení studenti! 11. 11. proběhne v salonku školní jídelny tradiční podzimní gastronomická slavnost a to ...

15. 10. 2021


Evropský den jazyků 2021

Dne 20.9.2021 se zúčastnily třídy HC3, HC4 a CR4 Evropského dne jazyků v Plzni. Studenti se zúčastnili jak anglického, tak německých seminářů. ...

5. 10. 2021


Naučná stezka Vodní hamr…

Na čtvrtek 30. září připravili žáci 2. a 3. ročníku cestovního ruchu program pro 51. MŠ a MŠ Malý Svět u Vodního hamru ...

4. 10. 2021


Burza učebnic

Dne 21. 9. 2021 v 7:10 – 7:50 poskytne škola prostory pro burzu učebnic. Účast je dobrovolná. Pro ty, kteří budou chtít prodat/koupit své učebnice, ...

18. 9. 2021


První zářijový týden

První zářijový týden v novém školním roce se nesl ve znamení kurzů a exkurzí. Studenti prvních ročníků zahájili ...

5. 9. 2021